Jak korzystać z kultury z dzieckiem?

Mimo zmieniających się czasów w dalszym ciągu przeważa mniemanie, że w jadłodajniach czy na koncertach nie powinno przebywać dziecko. Wielu świeżo upieczonych rodziców, w początkowych miesiącach życia dziecka, zamyka się w domach. Bez wątpienia nie weźmiemy noworodka na tłoczny event na stadionie. Lecz dlaczego całkiem wykluczać obcowanie z ludźmi i muzyką? Tym bardziej, że jest w stanie to dobrze oddziaływać na rozwój dziecka. W jakie miejsce warto pofatygować się z niemowlakiem? Jak się na to nastawić?

Podstawowym miejscem, jakie przybywa na myśl są restauracje. I niewątpliwie w tym momencie wydają się być w największym stopniu przygotowane na rodziny z niemowlakami. W wielu znajdują się choćby miejsca do przewijania. Karmienie niemowlęcia mlekiem w czasie posiłku obecnie nikogo nie zadziwia, toteż przygotowanie się do wizyty w restauracji to nie problem. Wystarczy, zanim się wybierzemy, włączyć laktator podwójny, a nagromadzony w ten sposób pokarm przelać do butelki. Wygodne podgrzewacze do butelek zapewnią niemowlakowi odpowiednią temperaturę mleka. Tym sposobem kompletna rodzina skosztuje posiłku w przyjemnym miejscu.

Raz po raz więcej rodzicieli z niemowlakami widuje się też w galeriach czy na kameralnych koncertach. Styczność ze sztuką ma dobry wpływ na nastrój rodziciela, ale też dobrze wpływa na potomka. Jak spostrzegli specjaliści – kontakt z rozmaitymi czynnikami podtrzymuje jego rozwój. Na takie wyjście przede wszystkim winna przygotować się matka. Obecnie nie jest to ciężkie. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zapewnią spokój nawet w czasie dłuższego zwiedzania. Wypada zanotować, że nie w każdym miejscu pomieści się wózek. Ukazuje się wówczas kłopot dźwigania i wpływ ma nie tylko jak duża jest waga niemowlęcia. Dla niemowląt i noworodków to nawet kapitalnie, że przebywają na rękach, jakkolwiek rodzicom zapewni wygodę przykładowo chusta.

Specjalną uroczystością, jakiej wyrzekają się świeżo upieczeni rodziciele są zabawy weselne. Ponieważ długo, hałaśliwie, tłum, dziecko nie pozwoli się pobawić. Nic bardziej mylnego. Niejedna sala weselna jest dostosowana do goszczenia niemowląt. Znajdują się w nich osobne przestrzenie, a nawet miejsca przy stole. Jeśli mama czy tata obawia się, że dziecko będzie męczył hałas można spakować ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już totalnie prosta sprawa (choćby przy użyciu smoczka calma medela).

Korzystanie z uroków kultury i kontaktu ze społeczeństwem to coś co jest pragnieniem każdego. Nie powinno się zamykać w mieszkaniu jedynie dlatego, że dziecko jest malutkie. W dzisiejszych czasach jest tyle sposobności, że spokojnie znajdzie się taka, jaka uprzystępni wyjście bez komplikacji. Nie ograniczaj swojej rodzinie wspólnej rozrywki.